Způsob, jakým se holili naši dědečkové se vrací

Mokré holení je zpět! Spoustu mužů odradí náročnost, jak samotným způsobem holení, tak náročnost ekonomická. Opravdu je to náročné? Na to si zkusíme odpovědět, ale jistě mi dáte zapravdu, že je to takový mužský rituál, který si zamiluje snad každý muž. A k ekonomické stránce - málokdo si uvědomuje, že finančně náročná je pouze vstupní investice. 

A teď jak na to. Ideálním časem na mokré holení je po koupeli či osprchování. Pokožka je napařená a vousy se změkčí a tím pádem se s nimi lépe pracuje. V případě, že jste na vousy zapoměli po osprchování, doporučujeme je navlhčit vlažnou až teplou vodou. Zároveň i ráno je pokožka citlivější, a proto tu máme další důvod proč si na klasické mokré holení udělat čas večer. :-) Pokud máte opravdu citlivou pokožku, doporučujeme použít olej před holením. Stačí nanést na vousy a nechat pár minut působit, poté umýt. 

Přesouváme se k dalšímu kroku. Nyní je potřeba krém na holení nebo mýdlo na holení a štětku. Malé množství krému na holení vložíme do misky a štětkou, kterou navlhčíme, rozímícháme do vytvoření pěny. Hustotu pěny lze regulovat přidáváním malého množství vody. Za nás doporučujeme pro citlivou pokožku Krém na holení. Velmi praktickým mýdlem na holení je Mýdlo na holení v dřevěné misce, kde vás mile překvapní vůně santálového dřeva. Co se týče výběru štětky, ideálním výběrem jsou ty z jezevčí srsti. Možnou alternativou jsou pak štětky z kančí srsti. Pomocí štětky krouživými pohyby vmasírujte pěnu na tvář - čím důkladněji vmasírujete, tím lépe vám pak půjde samotné holení. Klidně je možné nanést více vrstev. 

Nyní již pokračujeme k hlavnímu kroku holení, kdy je třeba vybrat správný Holící strojek. Úhel sklonu během holení je v ideálním případě 45°. Strojek během holení oplachujte teplou vodou. Při prvním holení nejspíš dojde k poranění, které je způsobeno příliš velkým nátlakem na strojek. Pro zastavení krvácení použijte Velký blok kamence. Kamenec vám ranku zacelí a hlavně zastaví krvácení, a proto bude z počátku vaším velkým pomocníkem. Po zkušenostech vám jistě bude stačit pouze Kamencová tyčinka, protože k poranění bude docházet pouze výjimečně. Důležité je pravidelně měnit žiletku. Žiletka by měla vydržet cca pět holení, ovšem může to být velmi individuální, jelikož záleží na tvrdosti vousů, kterými se pyšníte. 

Po oholení je nutné pokožku opláchnout vodou. Při vytvoření pupínků použijte opět blok kamence. Je to zároveň desinfekce, sice může pokožka chvilinku trochu pálit, ale je to pouze tím, že kamenec je desinfekce. Blok kamence můžete použít i bez obtíží pouze preventivně. Na závěr použijte kolínskou nebo vodu po holení. Kolínská je parfémovaná, a proto již není třeba použít další vůni. A pokud si necháváte svůj knírek, tak určitě i o něj pečujte a použijte pro jeho úpravu Vosk na knír v tubě

A teď vám přejeme již jen hodně štěstí při holení bez zranění! :-)